Artroskopia kolana – leczenie stawu kolanowego

Artroskopia kolana, inaczej stawu kolanowego to zabieg operacyjny wykonywany pod kontrolą kamery. Na czym polega artroskopia kolana? Artroskopia kolana polega na wykonaniu od dwóch do kilku nacięć skóry o długości 1 cm przez które wprowadza się do stawu kamerę oraz narzędzia. Co daje artroskopia kolana? Artroskopia kolana daje możliwość oceny wnętrza stawu oraz potwierdzenia diagnozy. Specjalne narzędzia mało-inwazyjne pozwalają na usunięcie zmienionych chorobowo czy naprawę uszkodzonych tkanek. Zabieg artroskopii kolana jest obecnie najczęściej wykonywaną operacją ortopedyczną.

W trakcie operacji artroskopii kolana możliwe jest wycięcie uszkodzonych tkanek lub ich naprawa. Najczęściej wykonywane są zabiegi łąkotki (częściowa lub całkowita jej resekcja, szycie łąkotki, regeneracja łąkotki oraz jej przeszczep), rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego lub tylnego oraz naprawa chrząstki stawowej (mikro złamania, rekonstrukcja przy pomocy membran). Podczas zabiegu artroskopii kolana jest możliwość oceny pracy stawu podczas ruchu. Artroskopia kolana jest także łączona z innymi zabiegami pozastawowymi jako uzupełnienie.

Umów konsultację
Regeneracja łąkotki w technice artroskopowej - zabieg i leczenie

Regeneracja łąkotki w technice artroskopowej - zabieg i leczenie

Regeneracja łąkotki to zabieg, który stosowany jest w przypadku jej rozkawałkowania lub dłuższego odstępu od momentu urazu, gdy jej szycie nie będzie już możliwe. Zabieg regeneracji łąkotki to procedura pozwalająca zachować jak najwięcej własnej łąkotki. Czym jest zabieg regeneracji łąkotki? Leczenie polega na owinięciu miejsca uszkodzenia membraną kolagenową oraz podania pod nią komórek macierzystych uzyskanych ze szpiku. Stworzenie swego rodzaju „biokanapki” pozwala na powstanie tkanki w miejscu oraz w kształcie łąkotki sprzed urazu. Jest to procedura oszczędzająca, a nie resekująca łąkotkę. Procedura jest wykonywana w sposób artroskopowy, przez 2 niewielkie nacięcia skórne.

Regeneracja łąkotki* – cena: 19 760 zł

*z użyciem membrany Chondro Gide

Umów konsultację
Endoprotezoplastyka stawu kolanowego - zabieg i leczenie

Endoprotezoplastyka stawu kolanowego - zabieg i leczenie

Kiedy zaawansowana choroba zwyrodnieniowa nie poddaje się już fizjoterapii czy leczeniu zachowawczemu wyjściem jest wymiana stawu na sztuczny. Endoprotezoplastyka stawu kolanowego to zabieg, który jest wskazany przy znacznym ograniczeniu funkcji stawu, zaburzeniu jego osi oraz dolegliwościach bólowych. Zabieg polega na wycięciu powierzchni stawowych oraz zastąpieniu ich elementami tytanowymi oraz plastikowymi. Jest to związane z koniecznością klasycznego otwarcia stawu (artrotomią). W trakcie operacji endoprotezoplastyki stawu kolanowego na bieżąco dobiera się rozmiary elementów endoprotezy przy pomocy przymiarów oraz celowników. Etap ten można zastąpić planowaniem przedoperacyjnym oraz wyprodukowaniem dla pacjenta indywidualnych narzędzi znacznie skracających czas zabiegu oraz zwiększających jego precyzję. Kolejnym ważnym elementem jest fizjoterapia pooperacyjna. W trakcie pobytu prowadzone jest intensywne usprawnianie pacjentów przez fizjoterapeutów pooperacyjnych.

(Smith & Nephew Journey) Endoprotezoplastyka stawu kolanowego cena: 27 460 zł

Umów konsultację
Chrząstka stawowa - zabieg, leczenie i regeneracja kolana

Chrząstka stawowa - zabieg, leczenie i regeneracja kolana

Uszkodzenia chrząstki stawowej pełnej grubości wymagają uzupełnienia membraną kolagenową lub innymi dedykowanymi materiałami. Przynosi to najlepsze rezultaty, skraca czas rekonwalescencji oraz zmniejsza ryzyko powstania wtórnych zmian zwyrodnieniowych w stawie. Zabieg chrząstki stawowej jest wykonywany w technice artroskopowej. Zabieg polega na opracowaniu brzegów oraz dna ubytku. Następnie uszkodzenie chrząstki stawowej wypełnia się membraną kolagenową z komórkami szpiku pacjenta. Od tego momentu membrana przekształca się w regenerat chrząstki stawowej który ulega przebudowie przez kilka miesięcy. Stawu nie unieruchamia się, jest stosowana tylko orteza z regulacją zakresu ruchu przez 8 tygodni.

Naprawa ubytku chrząstki stawowej* cena: 18 110 zł

*membraną Chondro Gide

Naprawa ubytku chrząstki stawowej**  cena: 17 560 zł

**materiałem Hyalofast

Umów konsultację
Uraz kolana - jakie są wskazania do zabiegu?

Uraz kolana - jakie są wskazania do zabiegu?

  • uszkodzenie łąkotek
  • chondromalacja oraz ubytki chrząstki stawowej
  • uszkodzenia więzadeł
  • ciała wolne
  • złamania dostawowe
  • choroby błony maziowej
Umów konsultację
Kto wykonuje artroskopię kolana?

Kto wykonuje artroskopię kolana?

Operację haluksów wykonuje jeden z naszych doświadczonych lekarzy ortopedów.

Umów konsultację
Cennik zabiegów

Cennik zabiegów ortopedycznych wykonywanych w Szpitalu Specjalistycznym EuroMediCare we Wrocławiu.

*Ostateczny koszt zabiegu i rodzaj implantów ustalany jest po konsultacji lekarskiej. Cena zabiegu nie zawiera kosztu konsultacji lekarskiej i badań laboratoryjnych.

Artroskopia kolana Cena: od 6 000 zł*Artroskopowe szycie łąkotki Cena: od 6 500 zł + koszt implantu*Rekonstrukcja więzadła pobocznego Cena: od 7 000 zł + koszt implantu*
Rekonstrukcja więzadła krzyżowego Cena: od 9 500 zł + koszt implantu*Rekonstrukcja chrząstki stawowej w kolanie Cena: od 14 000 zł*Endoproteza kolana Cena: od 18 500 zł + koszt implantów*

Umów się
na konsultację

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h i ustali szczegóły oraz termin konsultacji.
EuroMediCare - Ortopeda Wrocław
Szpital Specjalistyczny

EuroMediCare to zabiegowy szpital specjalistyczny z przychodnią.

Od 2002 roku zapewnia pacjentom z Wrocławia, Dolnego Śląska i całej Polski nowoczesne, małoinwazyjne metody diagnostyczne i operacyjne.

Dysponuje czterema klimatyzowanymi salami operacyjnymi, endoskopowymi oraz działem diagnostyki obrazowej. Pacjenci szpitala przebywają w 1, 2 lub 3 – osobowych pokojach z łazienkami, TV
i dostępem do Internetu.

Nad komfortem ich pobytu czuwa Dział Indywidualnej Opieki nad Pacjentem.

ul. Pilczycka 144-148
54-144 Wrocław
661 300 307

od poniedziałku do piątku
(od godziny 08.00-15.30).