Leczenie urazów barku i urazów ręki

Co to jest artroskopia operacyjna stawu barkowego?

Artroskopia barku to medyczny zabieg barku umożliwiający ocenę wnętrza stawu barkowego. Polega na wykonaniu przez lekarza niewielkich nacięć, a następnie wprowadzenie specjalistycznego endoskopu. Dzięki ortopedycznemu zabiegowi barku możliwe jest znalezienie przyczyny problemu dotyczącego stawu barkowego. Zabieg artroskopii stawu barkowego nie wymaga długiego procesu rekonwalescencji, ponieważ nie jest silnie inwazyjnym zabiegiem.

Po artroskopii barku, powrót do codziennej aktywności, zależy w dużej mierze od tego, co było przedmiotem zabiegu barku. Pełne dojście do siebie zajmuje zwykle nie dłużej niż kilka tygodni, w trakcie których konieczne jest unieruchomienie stawu barkowego, zazwyczaj poprzez noszenie temblaka. Leczenie urazu barku tą metodą to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą jak najszybciej powrócić do sprawności fizycznej.

Pacjenci, którzy cierpią na inne choroby, np. obejmujące nerki, płuca, wątrobę, czy układ nerwowy, powinny poinformować o tym lekarza, który prawdopodobnie zleci wykonanie dodatkowych badań przed wykonaniem ortopedycznego zabiegu barku -  artroskopii.

Umów konsultację
Jakie są wskazania do wykonania operacji stawu barkowego?

Jakie są wskazania do wykonania operacji stawu barkowego?

  • bark zamrożony, czyli zapalenie torebki stawowej stawu ramiennego
  • choroba zwyrodnieniowa stawu ramiennego, czyli tworzenie się wyrośli kostnych i postępowanie niszczenia stawu
  • zwichnięcie
  • uszkodzenie obrąbka stawowego
  • nawracające zwichnięcia stawu
Umów konsultację
Cennik zabiegów

Cennik zabiegów ortopedycznych wykonywanych w Szpitalu Specjalistycznym EuroMediCare we Wrocławiu.

*Ostateczny koszt zabiegu i rodzaj implantów ustalany jest po konsultacji lekarskiej. Cena zabiegu nie zawiera kosztu konsultacji lekarskiej i badań laboratoryjnych.

Artroskopia barku Cena: od 7 500 zł*Zespół cieśni nadgarstka - operacja Cena: od 2 800 zł*Endoproteza barku Cena: od 27 000 zł + koszt implantów*

Umów się
na konsultację

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h i ustali szczegóły oraz termin konsultacji.
EuroMediCare - Ortopeda Wrocław
Szpital Specjalistyczny

EuroMediCare to zabiegowy szpital specjalistyczny z przychodnią.

Od 2002 roku zapewnia pacjentom z Wrocławia, Dolnego Śląska i całej Polski nowoczesne, małoinwazyjne metody diagnostyczne i operacyjne.

Dysponuje czterema klimatyzowanymi salami operacyjnymi, endoskopowymi oraz działem diagnostyki obrazowej. Pacjenci szpitala przebywają w 1, 2 lub 3 – osobowych pokojach z łazienkami, TV
i dostępem do Internetu.

Nad komfortem ich pobytu czuwa Dział Indywidualnej Opieki nad Pacjentem.

ul. Pilczycka 144-148
54-144 Wrocław
661 300 307

od poniedziałku do piątku
(od godziny 08.00-15.30).