Endoproteza biodra

Operacja wszczepienia endoprotezy biodra jest wykonywana w Centrum Ortopedii Zaawansowanej Orto.pl w Szpitalu EuroMediCare we Wrocławiu.

Zabieg implantacji endoprotezy biodra przeprowadza Ziemisław Stępniewski. Operacja trwa od 2 do 3 godzin.

Operacja wszczepienia endoprotezy biodra jest zabiegiem wykonywanym odpłatnie.

Umów konsultację
Endoproteza biodra - kto się kwalifikuje?

Endoproteza biodra - kto się kwalifikuje?

 

 

Gdy u pacjenta zdiagnozowano postępujące zwyrodnienie biodra lub doszło do uszkodzenia mechanicznego, na przykład wskutek wypadku, jednym ze sposobów na przywrócenie funkcjonalności stawu biodrowego może być wszczepienie endoprotezy.

Umów konsultację
Endoproteza biodra - wskazania i przeciwskazania

Endoproteza biodra - wskazania i przeciwskazania

Wskazania do zabiegu:

  • ograniczona możliwość wykonywania codziennych czynności
  • choroba zwyrodnieniowa biodra oraz martwica głowy kości udowej
  • trudności z chodzeniem czy wstawaniem

Przeciwskazania do zabiegu:

  • zakażenia stawu lub skóry w okolicy planowanego zabiegu
  • stany zapalne
  • znaczna osteoporoza
  • otyłość

 

 

Umów konsultację
Endoproteza biodra - przebieg zabiegu oraz leczenie

Endoproteza biodra - przebieg zabiegu oraz leczenie

 

 

Operacja ta polega na usunięciu i zastąpieniu protezą zmienionych (na skutek urazu lub choroby) części stawu. Stosowana endoproteza biodra jest dobierana m.in. do wieku oraz sprawności fizycznej pacjenta i wykonana z bezpiecznych dla organizmu materiałów. Wybór odpowiedniej endoprotezy pozwala znacząco skrócić okres rehabilitacji oraz zlikwidować dolegliwości bólowe. Pozwala również na wyraźnie przedłużenie czasu prawidłowego funkcjonowania stawu. Warto podkreślić, że wszczepienie endoprotezy biodra jest zabiegiem wyjątkowo skutecznym – zapewnia poprawę i podnosi komfort ruchu u zdecydowanej większości pacjentów.

 

W zaawansowanej chorobie zwyrodnieniowej bardzo ważne jest leczenie biodra, a jednym z rozwiązań problemu jest leczenie operacyjne (zabieg biodra), które polega na wszczepieniu endoprotezy stawu biodrowego. Ortopedia biodra to prężnie rozwijająca się dziedzina medycyny, a coraz to nowsze metody leczenia pozwalają na przeprowadzenie małoinwnzyjnego zabiegu. Endoproteza biodra jako zabieg ortopedyczny to przede wszystkim dobór właściwej, nowoczesnej endoprotezy stawu biodrowego dostosowanej m.in. do wieku oraz sprawności fizycznej pacjenta, pozwala znacząco skrócić okres rehabilitacji oraz zniwelować ból. Zastosowanie najwyższej klasy endoprotezy biodra przedłuża prawidłowe funkcjonowanie stawu.

Zabieg wstawienia endoprotezy biodra i rehabilitacja przynoszą ulgę, przywracają komfort ruchu i funkcjonalność stawu. Operacja jest bardzo skuteczna – zapewnia poprawę i podnosi komfort ruchu u znacznej większości pacjentów. Ortopedia biodra w Centrum Ortopedycznym to sposób na powrót do sprawności fizycznej.

Umów konsultację
Cennik zabiegów

Cennik zabiegów ortopedycznych wykonywanych w Szpitalu Specjalistycznym EuroMediCare we Wrocławiu.

Nazwa zabiegu Cena zabiegu
Endoproteza biodra od 18 000 zł + koszt implantów*
*Ostateczny koszt zabiegu i rodzaj implantów ustalany jest po konsultacji lekarskiej. Cena zabiegu nie zawiera kosztu konsultacji lekarskiej i badań laboratoryjnych.

Umów się
na konsultację

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h i ustali szczegóły oraz termin konsultacji.
EuroMediCare - Ortopeda Wrocław
Szpital Specjalistyczny

EuroMediCare to zabiegowy szpital specjalistyczny z przychodnią.

Od 2002 roku zapewnia pacjentom z Wrocławia, Dolnego Śląska i całej Polski nowoczesne, małoinwazyjne metody diagnostyczne i operacyjne.

Dysponuje czterema klimatyzowanymi salami operacyjnymi, endoskopowymi oraz działem diagnostyki obrazowej. Pacjenci szpitala przebywają w 1, 2 lub 3 – osobowych pokojach z łazienkami, TV
i dostępem do Internetu.

Nad komfortem ich pobytu czuwa Dział Indywidualnej Opieki nad Pacjentem.

ul. Pilczycka 144-148
54-144 Wrocław
532 472 150

Natalia Dahlke Koordynatorka pacjenta
od poniedziałku do piątku
(od godziny 09.00-17.00).