Operacja haluksa palucha koślawego

Operacja haluksa (operacja palucha koślawego) jest wykonywana w Centrum Ortopedii Zaawansowanej Orto.pl w Szpitalu EuroMediCare we Wrocławiu.

Operację haluksa przeprowadza: Czesław Kalinowski, Sylwester Pysiewicz, Arkadiusz Janusz.

Operacja haluksa trwa ok. 1 godziny i jest zabiegiem wykonywanym odpłatną.

Umów konsultację
Operacja haluksa palucha koślawego - kto się kwalifikuje?

Operacja haluksa palucha koślawego - kto się kwalifikuje?

 

 

Haluksy to określenie deformacji koślawej palucha. W jej wyniku dochodzi do zmiany kształtu palucha, a to z kolei powoduje zniekształcenie stopy. Wynikiem takich zmian są przede wszystkim dolegliwości bólowe, a także dyskomfort w poruszaniu się. Deformacja koślawa palucha jest postępującym schorzeniem. Razem ze zmianą kształtu stopy zaczynają się pojawiać czerwone modzele, nagniotki oraz dolegliwości bólowe podczas chodzenia czy problemy z doborem obuwia. Operacja haluksów jest zabiegiem mogącym zniwelować te przypadłości.

Haluksy są jednocześnie chorobą zwyrodnieniową i cywilizacyjną. To schorzenie dotykające okolic stopy, które powoduje zmiany w jej biomechanice. Operacja haluksów to ortopedyczny zabieg, który może pomóc w powrocie do sprawności fizycznej oraz uwolnić od dolegliwości bólowych. Deformacja koślawa palucha jest postępującym schorzeniem. Razem ze zmianą kształtu stopy zaczynają się pojawiać czerwone modzele, nagniotki oraz dolegliwości bólowe podczas chodzenia czy problemy z doborem obuwia. Wystające od wewnętrznej strony stopy zgrubienie to tak naprawdę kość, głowa pierwszej kości śródstopia. To ona ulega przemieszczeniu oraz deformacji. Operacja haluksów polega na korekcji położenia stawu oraz  części kości, która jest nieprawidłowo ułożona. Chirurdzy korzystają z różnych technik ortopedii palucha, jednak najczęściej zaczynają od przecięcia kości aby przesunąć jej część na poprzednią prawidłową pozycję. Następnie zespalają ją za pomocą implantów tytanowych lub biowchłanialnych. Skóra jest nacinana na około 4-5 cm. Czasami, w czasie operacji haluksów, korekcji poddawane są także pozostałe palce. Ortopedia palucha w naszym Centrum Ortopedycznym to szybka ulga dla pacjenta.

Umów konsultację
Operacja haluksa palucha koślawego - przebieg zabiegu oraz leczenie

Operacja haluksa palucha koślawego - przebieg zabiegu oraz leczenie

 

 

 

Polega ona na korekcji położenia stawu oraz  części kości, która jest nieprawidłowo ułożona. Najczęściej w czasie operacji chirurg przecina kość, aby przesunąć jej część na prawidłową pozycję. Następnie zespala ją używając implantów tytanowych lub biowchłanialnych.

 

 

 

Umów konsultację
Operacja haluksa palucha koślawego - wskazania i przeciwskazania

Operacja haluksa palucha koślawego - wskazania i przeciwskazania

Wskazania do zabiegu:

  • dolegliwości bólowe
  • problemy z doborem obuwia
  • zaburzenia chodu spowodowane tą deformacją

Przeciwskazania do zabiegu:

  • otyłość
  • zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe
  • przeciwwskazania do zastosowania znieczulenia

 

 

 

 

 

 

 

 

Umów konsultację
Cennik zabiegów

Cennik zabiegów ortopedycznych wykonywanych w Szpitalu Specjalistycznym EuroMediCare we Wrocławiu.

Nazwa zabiegu Cena zabiegu
Operacja haluksa palucha koślawego - cena od 5 000 zł + koszt implantu*
*Ostateczny koszt zabiegu i rodzaj implantów ustalany jest po konsultacji lekarskiej. Cena zabiegu nie zawiera kosztu konsultacji lekarskiej i badań laboratoryjnych.

Umów się
na konsultację

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h i ustali szczegóły oraz termin konsultacji.
EuroMediCare - Ortopeda Wrocław
Szpital Specjalistyczny

EuroMediCare to zabiegowy szpital specjalistyczny z przychodnią.

Od 2002 roku zapewnia pacjentom z Wrocławia, Dolnego Śląska i całej Polski nowoczesne, małoinwazyjne metody diagnostyczne i operacyjne.

Dysponuje czterema klimatyzowanymi salami operacyjnymi, endoskopowymi oraz działem diagnostyki obrazowej. Pacjenci szpitala przebywają w 1, 2 lub 3 – osobowych pokojach z łazienkami, TV
i dostępem do Internetu.

Nad komfortem ich pobytu czuwa Dział Indywidualnej Opieki nad Pacjentem.

ul. Pilczycka 144-148
54-144 Wrocław
532 472 150

Natalia Dahlke Koordynatorka pacjenta
od poniedziałku do piątku
(od godziny 09.00-17.00).