Operacja haluksów

Wrocław
Haluksy są jednocześnie chorobą zwyrodnieniową i cywilizacyjną. To schorzenie dotykające okolic stopy, które powoduje zmiany w jej biomechanice. Operacja haluksów to ortopedyczny zabieg, który może pomóc w powrocie do sprawności fizycznej oraz uwolnić od dolegliwości bólowych. Deformacja koślawa palucha jest postępującym schorzeniem. Razem ze zmianą kształtu stopy zaczynają się pojawiać czerwone modzele, nagniotki oraz dolegliwości bólowe podczas chodzenia czy problemy z doborem obuwia. Wystające od wewnętrznej strony stopy zgrubienie to tak naprawdę kość, głowa pierwszej kości śródstopia. To ona ulega przemieszczeniu oraz deformacji. Operacja haluksów polega na korekcji położenia stawu oraz  części kości, która jest nieprawidłowo ułożona. Chirurdzy korzystają z różnych technik ortopedii palucha, jednak najczęściej zaczynają od przecięcia kości aby przesunąć jej część na poprzednią prawidłową pozycję. Następnie zespalają ją za pomocą implantów tytanowych lub biowchłanialnych. Skóra jest nacinana na około 4-5 cm. Czasami, w czasie operacji haluksów, korekcji poddawane są także pozostałe palce. Ortopedia palucha w naszym Centrum Ortopedycznym to szybka ulga dla pacjenta.
Umów konsultację
Korekcja palucha koślawego
- zabieg i leczenie

Korekcja palucha koślawego
- zabieg i leczenie

Operacja haluksów to zabieg, do którego są kwalifikowani pacjenci z niemalże każdą postacią palucha koślawego. Wspomniana operacja pozwala także na wykonywanie zabiegów obu stóp jednocześnie. Ostateczna decyzja co do wyboru tego ortopedycznego zabiegu korekcji haluksa podejmowana jest w oparciu o szereg parametrów radiologicznych oraz czynników klinicznych, które ocenia lekarz.

Umów konsultację
Operacja haluksów i palucha koślawego - wskazania do zabiegu

Operacja haluksów i palucha koślawego - wskazania do zabiegu

Operacja haluksów i palucha koślawego – jakie są wskazania do zabiegu?

Poniżej zostały wyszczególnione elementy, które powodują, że potencjalny pacjent posiada wskazania do zabiegu operacji haluksów:

  • dolegliwości bólowe
  • problemy z doborem obuwia
  • zaburzenia chodu spowodowane tą deformacją
Umów konsultację
Kto wykonuje operację haluksów?

Kto wykonuje operację haluksów?

Operację haluksów wykonuje jeden z naszych doświadczonych lekarzy ortopedów.

Umów konsultację
Cennik zabiegów

Cennik zabiegów ortopedycznych wykonywanych w Szpitalu Specjalistycznym EuroMediCare we Wrocławiu.

*Ostateczny koszt zabiegu i rodzaj implantów ustalany jest po konsultacji lekarskiej. Cena zabiegu nie zawiera kosztu konsultacji lekarskiej i badań laboratoryjnych.

Operacja palca młotkowatego Cena: od 3 000 zł + koszt implantu*Operacja palucha sztywnego Cena: od 4 000 zł + koszt implantu*Operacja haluksa palucha koślawego Cena: od 5 000 zł + koszt implantu*

Umów się
na konsultację

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h i ustali szczegóły oraz termin konsultacji.
EuroMediCare - Ortopeda Wrocław
Szpital Specjalistyczny

EuroMediCare to zabiegowy szpital specjalistyczny z przychodnią.

Od 2002 roku zapewnia pacjentom z Wrocławia, Dolnego Śląska i całej Polski nowoczesne, małoinwazyjne metody diagnostyczne i operacyjne.

Dysponuje czterema klimatyzowanymi salami operacyjnymi, endoskopowymi oraz działem diagnostyki obrazowej. Pacjenci szpitala przebywają w 1, 2 lub 3 – osobowych pokojach z łazienkami, TV
i dostępem do Internetu.

Nad komfortem ich pobytu czuwa Dział Indywidualnej Opieki nad Pacjentem.

ul. Pilczycka 144-148
54-144 Wrocław
661 300 307

od poniedziałku do piątku
(od godziny 08.00-15.30).