W ramach rozszerzenia oferty przedstawiamy nowy wymiar endoprotezoplastyki stawu biodrowego, która jest dostępna dla naszym pacjentom. Mowa o panewce DELTA Dual Mobility.

DELTA Dual Mobility – co zyskują nasi pacjenci?

Dzięki nowoczesnej panewce LIMA DELTA Dual Mobility nasi Pacjenci otrzymują:

  • większą stabilność złączeniową stawów
  • zwiększony zakres ruchu poprzez wykorzystanie najnowszych technologii medycyny endoprotetycznej
  • zmniejszenie efektu wyważania
  • mniejsze ryzyko zwichnięć (większy ang. Jump Distance – zastosowanie główek i panewek o większych średnicach zmniejsza ryzyko zwichnięć)
  • mniejsze zużycie komponentu panewkowego w stosunku do konwencjonalnego komponentu o co najmniej 85 % (nawet do 97 %)
  • możliwość zastosowania trzpienia Minima i Master
Panewka Delta oraz Dual Mobility w orto.pl - blog Orto.pl
Panewka Delta oraz Dual Mobility w Orto.pl – blog Orto.pl
Trzpień Minima w Orto.pl – blog Orto.pl
Trzpień Master w Orto.pl – blog Orto.pl

Do kogo skierowana jest oferta?

DELTA Dual Mobility LIMA skierowany jest głównie do pacjentów, którzy borykają się z anomaliami stawu biodrowego, chorobami kręgosłupa oraz otyłością. Ponadto pacjenci cierpiący na patologiczną wiotkość mięśni, w tym pourazową, miopatię i neuropatię również mogą liczyć na nowoczesną pomoc medyczną przy użyciu DELTA Dual Mobility LIMA.

W ramach endoprotezoplastyki stawu biodrowego metodą panewki DELTA Dual Mobility LIMA osoby cierpiące na choroby neurowegetatywne np. choroba Alzheimera, choroba Parkinsona czy MPD kwalifikują się również do zabiegu.

Ryzyko zwichnięcia biodra po endoprotezoplastyce stawu wzrasta ponad dwukrotnie u pacjentów z historią stabilizacji kręgosłupa lędźwiowego i ponad trzykrotnie po rewizji stawu biodrowego. Wynika to z tego, że zmiana ustawienia kręgosłupa poprzez jego stabilizację może zmienić lędźwiowo-miedniczną biomechanikę, równocześnie zmieniając stabilność biodra. Związek między artrozą biodra i kręgosłupa jest dobrze udokumentowany (49,4 % pacjentów zakwalifikowanych do endoprotezoplastyki stawu biodrowego ma ból dolnego odcinka kręgosłupa) i wynika ze zdolności kręgosłupa do kompensacyjnego ruchu.

Jak umówić się na endoprotezoplastykę stawu biodrowego z użyciem panewki DELTA Dual Mobility LIMA?

Zabieg przeprowadza lek. Sylwester Pysiewicz, aby umówić się na konsultację skorzystaj z zakładki KONTAKT, zadzwoń lub napisz email albo wypełnij formularz poniżej.